І знову перемога!

20 жовтня у спортивному залі ЗОШ №20,Муківським Будинком школярів було проведено пізнавально-розважальну вікторину «Я-патріот».У грі взяли участь дванадцять загальосвітніх шкіл міста.

Гра включала в себе п’ять турів . I тур — «Українські народні звичай і традиції», II тур — «Сучасні українські пісні», Ш тур – « Закарпатсько-український словник» , тур «Кубики» , тур «Костюмована гра».Наші учні позмагалися і продемонстрували знання про країну,де вони проживають,про багатий на звичаї,традиції,побут, і природу наш — Закарпатський край.

Вже в який раз переможцями стали учні СШ №4,а саме Бубряк Андрій учень 8-Б класу, Ковач Юлія учениця 8-А класу,та Жила Діана учениця 8 –А класу. Бажаємо їм творчих злетів,і накопичення здобутків перемог.

Foto3 Foto1 Foto2
 

 

 

 

 

У Мукачівському замку «Паланок» школярі влаштували історичний променад

Історичний променад на тему «Ілона Зріні. Життя в обіймах гір» у замку «Паланок» підготували вихованці ЗОШ № 4.

Діти розповіли захоплюючі історії про дитинство та юність Ілони Зріні, про історію кохання та весілля Зріні із графом Імре Текелі. Також гості променаду почули розповідь про неймовірну хоробрість захисниці замку та історію про таємниці та привидів замку «Сент-Міклош». Не оминули увагою і модні тенденції ХVII століття.

На своєрідній подорожі в історію був присутній і господар Чинадіївського замку Йосип Бартош, автор книги «Ілона Зріні. Життя та боротьба».

«Я дуже радий, що молоді люди зацікавилися цією великою постаттю. Дуже вдячний за ту роботу, котру ви проробили. Повірте, вона не залишиться безслідною. І я впевнений, що якщо у майбутньому у вас виникне ситуація, коли треба буде обирати, я впевнений, ви виберете кохання», — сказав Йосип Бартош.

З вітальним словом до гостей та учасників заходу звернулися творчі натхненниці школярів, класні керівники учнів Тетяна Залуцька та Тетяна Чайка. Крім того, свою поезію про Чинадіївський замок прочитала мукачівська поетеса Валентина Попелюшка.
На завершення історичного променаду гості разом із школярами взяли участь у захопливій квест-екскурсії замком «Паланок» присвяченій постаті Ілони Зріні та родині Ференца Ракоці.

Олександра Клімова Голос Карпат

dc10af2-img-4363 e657afd-img-4365 cd40bc2-img-4340 f029ebe-img-4370 2cae215-img-4415 3db0b87-img-4425 9a5100e-img-4296  48a0f93-img-4429 214c676-img-4397 05622dd-img-4374 90629e7-img-4286 a3c69a3-img-4302

Свято «Барви золотої осені»

Осінь цього року прекрасна. Щедрість осені дозволяє створювати шедеври дитячої творчості.
Вже стало традицією в нашій школі проведення щороку свята «Барви золотої осені», яке відбулося 12 жовтня. Виставка врожаю, експонатів та поробок учнів з природніх матеріалів були представлені у вигляді чудових авторських витворів, виготовлених з овочів,фруктів та осіннього листя.
В цій виставці брали участь учні 1- 9 класів. Найбільшу кількість робіт надали школярі початкової ланки, які із задоволенням та захопленням демонстрували свою майстерність та творчість. Вироби кожного класу були унікальними по-своєму. Виставка відображала багатогранне творіння дитячих рук.
Осінню виставку відвідали батьки, учні, вчителі.Отримали заряд позитивних емоцій та побачили чудові витвори, виконані руками наших дітей.

Призові місця учнів початкової ланки

pl1m

 

 

 

 

 

I – місце «Смішарики осені» Калій Каміла учениця 1-Б класу

pl2m1

 

 

 

 

 

II – місце «Веселий зайчик» Байса Мікаела,учениця 2-А класу

pl2m2

 

 

 

 

 

II – місце «Осіній букет» Білас Павло,учень 2 – А класу

pl3m1

 

 

 

 

 

III – місце «Веселий їжачок» Гонак Аліса,учениця 1-Б класу

pl3m2

 

 

 

 

 

III – місце «Летючий корабель» Балог Василь,учень 2-А класу

Призові місця учнів середньої та старшої ланки

sl1m

 

 

 

 

 

I– місце «Моє пташенятко» Гайденбахер Рената,учениця 7-Б класу

sl2m

 

 

 

 

 

II – місце «Осіні туфельки» Гузинець Тетяна,учениця 5-Б класу

sl3m

 

 

 

 

 

III- місце «Сімя» Горват Павло,учень 5-Б класу

CIMG4062

CIMG4068

CIMG4070

CIMG4073

CIMG4074

CIMG4076

CIMG4077

CIMG4078

CIMG4079

CIMG4083

CIMG4092

CIMG4099

CIMG4100

CIMG4110

CIMG4113

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Аукціон історичних ідей: «Тісніше станьте, сильні духом, під прапором одним»

Відповідно до Указу Президента України “Про відзначення у 2015 році Дня захисника України” для піднесення бойового подвигу, самовідданості громадян, які присвятили своє життя служінню Українському народу, посилення суспільної уваги та турботи про захисників рідної землі, збереження та розвитку національних військових традицій це свято відзначається на державному рівні.
З метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності та територіальної цілісності України на різних етапах української історії, а також виховання в учнів вірності та відданості, мужності та відваги, честі та гідності, єдності та сили духу як основних якостей української ментальної культури 12 жовтня у нашій школі було проведено аукціон історичних ідей учнями 9-Б класу.

За наступним посиланням можна завантажити конспект-розробку виховного заходу: Аукцiон iсторичних iдей

При проведенні заходу учнями були презентовані наступні матеріали:
1 група — Козацтво
2 група — УПА
3 група — АТО