Заходи щодо профілактики правопорушень та правове виховання учнів

Сьогодні надто актуальною виступає проблема зростання правопорушень серед молоді.  Ключоми чинниками ризику щодо можливості скоєння злочинів неповнолітніми можна назвати такі: недостатній рівень правосвідомості та правових знань; брак організованої системи дозвілля; вживання алкогольних та наркотичних речовин; низький рівень правових знань батьків та недостатня увага з їхнього боку до виховання тощо.

Профілактика правопорушень неповнолітніх є передусім проблемою педагогічною, бо вона пов’язана з вирішенням певного кола виховних завдань. 

Правова освіта і правове виховання-це цілісна система, що охоплює всі сфери діяльності навчального закладу, сприяє вихованню правової свідомості, демократичних громадянських цінностей і поведінки всіх учасників освітнього процесу, передбачає використання практично-орієнтованих та інтерактивних методів навчання.

В рамках заходів щодо профілактики правопорушень та правового виховання з учнями 6, 7, 8, 10 класів лектором громадської організії Кріміон «Надія» — Грищенком М. була проведена бесіда на тему: «Механізм злочину — з чого все починається».

Учням школи у доступній формі та невимушеній атмосфері було пояснено причини, які призводять до конфліктів, одинокості, негативного сприйтяття критики, що, зрештою, може привести до злочину.

Учасники бесіди брали активну участь в обговоренні факторів, які спонукають уникнути цього.

У класах панувала атмосфера довіри та взаєморозуміння.

Пропаганда здорового способу життя та профілактика шкідливих звичок

Головна цінність суспільства – життя й здоров’я  людини.

В умовах  ускладнення життя, міжособистісних зв’язків і стосунків виховний процес у школі передбачає пропаганду здорового способу життя, виховання здорового покоління, якому жити і працювати в нашій державі.  

Система виховних заходів у школі  включає в себе  просвітницьку, профілактичну та консультативну роботу по пропаганді здорового способу життя та профілактиці шкідливих звичок.

В  рамках заходів щодо формування основ здорового способу життя відбулася зустріч учнів 9-Б класу з психіатром-наркологом Шведюк Іриною Володимирівною.

Лікар у доступній для учнів формі донесла до підлітків інформацію про шкідливість наркотичних речовин та їх згубний вплив на фізіологічний та психічний стан організму. Розповіла про статистику різних типів залежності серед молоді.

Паралельно Ірина Володимирівна провела професійну орієнтацію учнів, які в майбутньому плануюють обрати професію — лікар.

Зустрічі такого формату у школі є важливим елементом задля досягнення певної виховної мети.

Вони допомагають учням розширити коло знань з певної теми,  орієнтуватися в суспільних цінностях,  формують у школярів певне ставлення до об’єктів навколишньої дійсності,  вироблення в них ієрархії матеріальних і духовних цінностей. 

Тиждень профілактики правопорушень

В рамках тижня профілактики правопорушень (16-20.11.2015) були проведені виховні заходи класним керівниками 4-А класу Бунтушак Н.М. та 5-А класу Войналович О.М.
Бунтушак Н.М. познайомила учнів з поняттям правопорушення та його наслідків. Щоб сформувати в учнів правову свідомість, учні самостійно інсценували деякі випадки правопорушень.
Войналович О.М. провела годину спілкування на тему «Наші права — щасливе дитинство». Метою цього заходу було навчити правильно реалізувати свої права та виховувати в учнівповажне ставлення до власної особистості.
Проводячи «Казкову правову вікторину», герої відомих казок спробували роз’яснити учням статті конвенції про права дитини.

Foto01

Foto02

Foto03

Foto04

Foto05

Foto06

Foto07

Foto08

Foto09

Foto10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Творчо-патріотична зустріч з волонтером-поетесою Валентиною Попелюшкою під гаслом «Серце патріота»

Метою заходу було ознайомити учнів з творчістю та волонтерською діяльністю поетеси Валентини Попелюшки; виховувати почуття національної гордості, прививати любов до свого народу та своєї Батьківщини; розвивати почуття відповідальності за долю своєї країни. Ще одним гостем заходу був Степан Кирилович Жук, який показав методику виготовлення книги «в домашніх умовах» та дав учням можливість самим спробувати долучитися до цієї справи. Найцікавішим моментом було задіяння школярів у плетінні маскувальної сітки. Ми намагалися спонукати наших вихованців до усвідомлення ними необхідності бути корисним своїй державі шляхом залучення учнівської молоді до участі у волонтерській діяльності.

4школа_010

4школа_014

4школа_026

4школа_027

4школа_035

4школа_038

4школа_047

4школа_060

4школа_065

4школа_067

4школа_069

4школа_070

4школа_077

4школа_078

4школа_079

4школа_081

4школа_102

4школа_105

4школа_106

4школа_107

4школа_108